Viskas, ką reikia žinoti apie: Esports Game Genres

Laukėjai gali lažintis dėl kelių eSporto žanrų, ir kiekvienas žanras turi savo unikalių savybių rinkinį. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra skirtingi esporto žanrai ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito. Lažybininkai turi įgyti šį supratimą, kad žinotų, kur padėti savo pinigus. Žinoma, jūs norite lažintis dėl eSporto žaidimų, kad suprastumėte, kaip jie veikia. Toliau pateikiamas populiariausių eSporto žaidimų žanrų sąrašas.

Eglė Valaitytė
WriterEglė ValaitytėWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Pirmojo asmens šaudyklės (FPS) žaidimai

FPS žaidimai yra vienas iš populiariausių eSporto žanrų ir susideda iš eSports žaidimų, kuriuose naudojama pirmojo asmens perspektyva, kad žaidėjai būtų įtraukiami. „Blizzard Entertainment“ „Overwatch“ yra vienas iš tokių žaidimų, kurio žaidime naudojamasi pirmojo asmens perspektyva ir žiūrovams suteikiamas konkurencingas žaidimas bei pramogos. „Overwatch“ yra vienas iš dažniausiai žaidžiamų žaidimų ir vienas iš daugiausiai transliuojamų „Twitch“ žaidimų nuo 2022 m. Kiti FPS eSports žaidimai apima Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Call of Duty: Warzone, Mūšio laukas, ir Rainbow Six Siege, tarp kitų.

FPS žaidimai yra populiarūs tarp lažybų, nes jie siūlo puikų žaidėjų įsitraukimą ir išlaikymą. Didelis žaidėjų skaičius FPS žaidimuose taip pat padidina esporto lažybų pasiūlą. Didėjantis FPS žaidimų populiarumas paverčia juos geriausiais reitingais daugelyje esporto lažybų svetainių. Jums bus sunku rasti eSporto lažybų svetainę be FPS žaidimų. Be to, kadangi FPS žaidimai žaidžiami stadionuose didžiuliuose renginiuose ir yra tiesiogiai transliuojami, jie pritraukia daug žiūrovų.

Strateginiai žaidimai

Strateginiai žaidimai yra esporto žaidimai, kuriuose yra strategija ir taktika. Norėdami laimėti, žaidėjas turi derinti strategiją su tinkamu taktikos vykdymu. Vienas žinomiausių strateginių žaidimų yra „Civilization“, tačiau šiandien tai nėra esporto žaidimas. Žaidėjas turi plėtoti savo civilizaciją ir sukurti infrastruktūrą, kurią būtų galima naudoti visą ėjimą arba tam tikrą laiką.

Strateginių žaidimų populiarumas laikui bėgant išaugo, nes reikia kritinio mąstymo ir aktyvaus proto, kad būtų galima mąstyti į priekį ir nustatyti esminius kiekvieno žingsnio judesius, siekiant didesnio pranašumo prieš varžovą. Dėl šių dviejų veiksnių strateginius žaidimus malonu žiūrėti ir jie puikiai tinka lažyboms.

Esport strateginiai žaidimai

Be civilizacijos, yra ir kitų strategiškai pagrįstų esportų pavadinimų Starcraft, Warcraft, Hearthstone (tai kortų žaidimas) ir Imperiju amžius. Pavyzdžiui, „Starcraft“ žemėlapis gali būti didžiulis, o žaidėjai turi apgalvoti strategiją prieš siųsdami savo armiją per žemėlapį, kad užblokuotų priešo dalinius.

Galima naudoti daugybę unikalių strategijų, tokių kaip puolimas, bazės kūrimas ir pan. Žaidėjai ar komandos čia turi panaudoti savo daugiafunkcinius įgūdžius, nes strateginiai žaidimai reikalauja daug dėmesio. Jie turi atsiminti duomenis apie savo išteklius, padalinius, kur yra įsikūrę jų priešai, ir planuoti į priekį, o tuo pačiu metu turi kontroliuoti savo civilizaciją ar dalinius.

Battle Royale

„Battle Royale“ žaidimai yra unikalus žanras, apimantis greito tempo, į veiksmą orientuotus žaidimus, kuriuose žaidėjai turi kovoti iki mirties. Tai iš esmės yra battle royale žaidimai; jie yra trumpi, o žaidėjai turi nužudyti kuo daugiau savo priešininkų per tą laiką. Paprastai žemėlapio erdvė laikui bėgant vis trumpėja, o žaidėjas arba komanda (maks. 4 žaidėjai) turi išgyventi ir nužudyti savo priešininkus kelyje. Šiuos žaidimus žaidžiančių žmonių skaičius sparčiai išaugo, todėl „Battle Royale“ tapo populiariu esporto žanru.

„Battle Royale“ žaidimų populiarumas kyla dėl to, kad jie suteikia lengvą įėjimo tašką vaizdo žaidimai. Jie taip pat turi didelį žaidėjų įsitraukimą, nes tikslas yra nužudyti kitus pasinaudojant visomis turimomis galimybėmis ir palyginti maža rizika, kad juos nužudys kiti žaidėjai ar NPC. Dėl įdomaus žaidimo žmonės linkę žiūrėti šiuos žaidimus pramogai.

„Battle Royale“ žaidimai apima PlayerUnknown's Battlegrounds, Fortnite, Apex legendos, Warzone, ir Paladinas. Atminkite, kad kai kuriems „Battle Royale“ žaidimams gali prireikti aukščiausios klasės kompiuterio, o kitiems – ne. Taigi, jei turite mažą biudžetą, rinkdamiesi žaidimą turėtumėte atsargiai prekiauti.

MOBA

MOBA, pilnoje kelių žaidėjų internetinėje mūšio arenoje (MOBA). Tai strateginio žaidimo kelių žaidėjų režimas. Vienas žaidėjas prisiima personažo vaidmenį, o kiti žaidėjai prisiima priešų vaidmenis. MOBA žaidėjai vadinami „herojais“, „čempionais“ arba „agentais“ (ty MOBA žaidimą valdantis veikėjas), kurie turi savo specifinius įgūdžius ir gebėjimus. Jie bando sunaikinti priešų bazę, įgydami pakankamai išteklių ir patirties bei nugalėdami priešininkus, kad laimėtų žaidimą. Kiekvienoje komandoje yra 5 žaidėjai, kurie paprastai turi savo vaidmenis: vidurio žaidėjas, jungleris, bot laneres (adc ir palaikymas) ir viršutinis žaidėjas. Visi jie turi dirbti kartu, bendrauti ir žinoti, kada įsivelti į muštynes. Tikslas yra sunaikinti pagrindinį tikslą, „Nexus“, tačiau komandos turi sunaikinti bokštus pakeliui, kad patektų į paskutinį etapą.

MOBA žaidimų populiarumas laikui bėgant išaugo, nes jie suteikia lengvą įėjimą į realaus laiko strateginius žaidimus. Dėl paprastų taisyklių ir greito žaidimo jie taip pat turi didelį žaidėjų įsitraukimą. Internete yra daug MOBA eSports žaidimų, tačiau populiariausi yra Dota 2, Audros herojai, ir Legendų lygos.

„Dota 2“ yra didžiausias pasaulyje skaitmeninis turnyras, kuriame dalyvauja žaidėjai iš žmonių, visame pasaulyje registruotas daugiau nei 100 milijonų žaidėjų. Šio renginio finalas atneša dešimčių milijonų dolerių prizinį fondą, kuris buvo pavadintas „The International“.

„Heroes of the Storm“ taip pat labai populiarus tarp žaidėjų visame pasaulyje. Tai kompiuterinis žaidimas, kurį sukūrė „Blizzard Entertainment“ ir išleistas 2015 m. po didžiulės sėkmės po beta versijos testavimo. Jame yra personažai iš įvairių „Blizzard“ franšizių, tokių kaip „Warcraft“, „Overwatch“, „Diablo“ ir „StarCraft: Brood War“.

League of Legends – tai MOBA žaidimas, itin išpopuliarėjęs eSporte. Jis atsirado 2009 m. ir nuo tada tapo vienu iš dažniausiai žaidžiamų žaidimų. Nuo 2022 m. kas mėnesį „LoL“ žaidžia mažiausiai 100 milijonų žmonių.

Kovos esporto žaidimai

„Fighting eSports“ žanras yra bene seniausias el. sporto žanras rinkoje. Jau dešimtajame dešimtmetyje kovos eSportas jau buvo žaidžiamas su žaidėjais, kurie jį išmėgino asmeniniame kompiuteryje, „Xbox“ ar „Playstation“ konsolėje. Du populiarių kovinių žaidimų pavyzdžiai yra „Capcom“. Serialas Street Fighter, Mortal Combat serija ir SNK serialas Fatal Fury. Žaidimai yra panašūs į tradicines sporto šakas; daugelis žaidėjų gali susieti šiuos žaidimus su kitomis sporto šakomis. Kiti šio žanro žaidimai apima Tekken, Soul Caliber ir kovotojų karalius.

Yra keturi eSporto kovinių žaidimų tipai. Tai apima 2-D naikintuvus, 3-D naikintuvus, 5-D naikintuvus ir platformos kovotojus. 2-D koviniai žaidimai yra tokie paprasti; jie yra 2-D sprites, kurie ekrane slenka aukštyn. Kiekvienas 2-D kovotojų žaidimas turi savo unikalius judesius, tačiau žaidėjai gali naudoti tuos pačius metodus, norėdami nugalėti savo priešininką.

3-D koviniai žaidimai atrodo beveik kaip tradicinis futbolas žaidžiant; nėra jokių kliūčių ar apribojimų, kaip toli sportininkas gali šokti per lauką arba kokį svorį gali pakelti. 5-D kovotojai yra artimiausi tradicinėms sporto šakoms. Jie žaidžiami 2D žaidimo aikštelėje, tačiau virtualiems sportininkams suteikiamas visas 3D kūnas. Kovos žaidėjas gali perkelti savo personažą aukštyn, žemyn, pirmyn ir atgal iš ten, kur jis turi būti.

Lenktynių ir sporto simuliatoriai

Lenktynių ir sporto simuliatorių žanre žaidėjai turi būti geriausiuose skirtingose transporto priemonėse ar sporto komandose. Žaidėjai varžosi vienas prieš kitą sudėtingoje aplinkoje. Tarp populiarių lenktynių ir sporto žaidimų FIFA, NBA2K, Project Gotham Racing, Gran Turismo, Forza Motorsport ir Tiger Woods PGA Tour serijos. Šiose varžybose tarp vairuotojų kovos nėra tokios konkurencingos kaip kovinėse, tačiau varžybų stilius tam tikra prasme primena tradicines sporto šakas.

Simuliatoriai pasižymi tikroviška grafika, labai panašia į tikras lenktynes ir stadionus. Žaidėjai gali rinktis iš daugybės lenktyninių automobilių, kad galėtų vairuoti ar varžytis įvairiuose sporto renginiuose naudodamiesi virtualia futbolo aikštele.

Yra dviejų tipų simuliaciniai el. sporto žaidimai: SimSport ir TrackMania. „SimSport“ apima profesionalias lenktynių serijas, tokias kaip FIA World Touring Car Series. „SimSport“ taip pat siūlo daugybę realaus pasaulio sporto šakų, tokių kaip F1, „Nascar“, „MotoGP“ ir kt.

„TrackMania“ lenktynėse žaidėjai gali pasirinkti iš daugybės transporto priemonių ir važiuoti įvairiomis trasomis visame virtualiame pasaulyje. Žaidėjai gali pakaitomis vairuoti, bandydami įveikti savo priešininko laiką vienoje trasoje arba vienu metu dalyvaudami keliose lenktynėse skirtingose trasose, kuriose yra kliūčių, tokių kaip šuoliai ir tuneliai.

Kokio tipo esporto žaidime geriausia statyti?

Yra daugybė eSporto žaidimų, dėl kurių galima lažintis. Ir nors geriausias esporto žaidimas gali priklausyti nuo lažybų davėjo, yra el. sporto žaidimų, kuriuos mėgsta daugelis žaidėjų. Norėdami pasirinkti geriausius eSporto žaidimus lažyboms, lažybininkai turėtų atsižvelgti į tokius veiksnius kaip bendras žaidimo populiarumas, minimali ir didžiausia statymo suma, įgūdžių, reikalingų laimėti, lygis ir jo struktūra.

Beje, kai kurie iš geriausių eSporto žaidimų, dėl kurių galima lažintis, yra šie:

Overwatch

Šis žaidimas buvo apibūdintas kaip "Pong ir "Call of Duty" derinys. Tikslas yra sunaikinti priešininkų bazę ginant savo. Dėl savo paprastų taisyklių, lengvo žaidimo ir greito veiksmo Overwatch greitai tampa vienu populiariausių eSporto žaidimų.

Dota 2

Tai internetinė mūšio arena (arba MOBA), žaidžiama tarp dviejų komandų, kurių kiekvienoje pusėje yra po penkis žaidėjus (priešingai nei trys „League of Legends“). Lažėjai, be kitų lažybų rinkų, gali pasirinkti statyti už geriausias Dota 2 komandas arba geriausius Dota 2 žaidėjus.

Counter-Strike: Global Offensive

Tai pirmojo asmens šaudyklės žaidimas, žaidžiamas teroristų ir kovos su terorizmu komandose. Žaidimas puikiai tinka lažyboms dėl didžiulės bendruomenės, lengvai suprantamo pobūdžio ir daugybės galimų lažybų variantų.

About the author
Eglė Valaitytė
Eglė Valaitytė
About

Eglė Valaitytė, technologijomis besidominti lietuvaitė su dideliu aistrai tiešsaistes žaidimams, tapo viena iš lyderių tiešsaistes kazino lokalizacijos srityje. Sujungdama tautinį didžiavimąsi ir greitai besivystančią skaitmeninę kazino sritį, Eglė sieja tradicinę Lietuvą su sparčiai augančia tiešsaistes žaidimų pramone.

Send email
More posts by Eglė Valaitytė