Populiariausi esport turnyrai

Elektroninis sportas, dažniausiai esportas, egzistuoja nuo 1970 m. Tačiau šie žaidimai išpopuliarėjo tik 1990-aisiais, o vėliau – 2000-aisiais. Esports žaidimai iš atsitiktinio laisvalaikio, žaidžiamo tarp draugų, virto profesionaliu sportu. Tiesą sakant, esporto turnyrai gyvuoja taip pat ilgai, kaip ir vaizdo žaidimai.

Esporto žaidimų grožis visada buvo varžybos, o pirmieji turnyrai buvo maži vietiniai konkursai, kuriuose buvo žaidžiamas vienas prieš kitą. Kas yra esporto turnyras? Tai rodo, kad žaidėjai tam tikrą laiką varžosi konkrečiame žaidime. Bet kuriame turnyre pavieniai žaidėjai ar komandos varžosi tiksliai apibrėžtu formatu.

Populiariausios esporto lygos ir turnyraiKiti dideli esporto renginiaiGeriausi žaidėjai ir komandosKaip ir kur lažintis dėl esporto turnyro

Esport lygų ar turnyrų sąrašas ilgas, o „The International“ yra vienas prestižiškiausių. „The International“ yra pasaulinis „Dota 2“ esporto turnyras, kurį sukūrė ir organizuoja „Valve“. Nuo pat pirmojo turnyro 2011 m., The International vyksta kiekvienais metais, išskyrus 2020 m., kuris buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos.

Rodyti daugiau

2021 m. Stokholme, Švedijoje, „PGL Major Stockholm“ dar žinomas kaip PGL surengė šešioliktąjį „Counter-Strike: Global Offensive“ (CS:GO) čempionatą. Nuo 2021 m. spalio 26 d. iki lapkričio 7 d. dvidešimt keturios komandos pateko į varžybas „Avicii“ arenoje pagal regioninius reitingus. Šis renginys, kurio prizinis fondas yra 2 000 000 USD, yra pirmasis pagrindinis ir vienas pirmųjų esporto čempionatų nuo pandemijos pradžios.

Rodyti daugiau

Esport turnyrų lygos šiais laikais tapo tokios populiarios. Štai kodėl šiandien esporto turnyrų sąrašas yra ilgas. Tačiau viršuje yra šie „eSport“ čempionatai – „League of Legends“ pasaulio čempionatas. „Riot Games“ organizuojamas „League of Legends“ pasaulio čempionatas, tiesiog žinomas kaip pasauliai, yra kasmetinis profesionalus turnyras, į kurį susirenka geriausios „League of Legends“ (LoL) komandos, kurios kiekvieno sezono pabaigoje kovoja dėl titulo.

Rodyti daugiau

Overwatch League (taip pat žinomas kaip OWL), kaip viena pirmųjų profesionalių esporto lygų, atstovauja komandoms iš viso pasaulio. „Blizzard Entertainment“ lygą pradėjo 2018 m. su 12 komandų. Po metų išsiplėtusi iki 20 komandų, lyga pradėjo nuolatinį kilimą, kurį paskatino 2018 m. 50 milijonų žaidėjų turinčio esporto žaidimo Overwatch populiarumas.

Rodyti daugiau

DreamHack yra pramogų įmonė, įsikūrusi Švedijoje. Įmonė specializuojasi konkurencinių žaidimų renginiuose ir priklauso „Modern Times Group“ (MTG), skaitmeninių pramogų įmonei, kurios būstinė yra Stokholme. Remiantis Gineso rekordų knyga ir Dvynių galaktikomis, tai didžiausias LAN vakarėlis ir kompiuterijos festivalis pasaulyje. Jame (šis turnyras) yra greičiausias interneto ryšys pasaulyje ir didžiausias srautas.

Rodyti daugiau

Yra nedaug esport internetinių turnyrų, didesnių nei PUBG Global Championship. Jame laukiami aukščiausio rango nemokamo „Battle Royale“ žaidimo žaidėjai. Šis titulas sulaukė didžiulės sėkmės mobiliuosiuose įrenginiuose. Tačiau turnyras žaidžiamas tik kompiuteriu. Taip yra daugiausia todėl, kad PUBG Mobile Club Open (PMCO) jau siūlo platformą mobiliesiems žaidėjams. PUBG korporacija kasmet organizuoja PGC.

Rodyti daugiau

„Ubisoft“ „Six Invitational“ garsina savo vardą pasauliniuose esporto turnyruose. Kasmetiniai profesionalūs internetiniai internetiniai „Rainbow Six Siege“ turnyrai pritraukia geriausius žaidimų talentus pasaulyje. Įsikūręs Monrealyje, kur Ubisoft kuria žaidimą, turnyre dalyvauja komandos, kurios varžosi į Pasaulio taurę panašiame čempionate.

Rodyti daugiau

Apex Legends Global Series

Eglė Valaitytė
WriterEglė ValaitytėWriter

Populiariausios esporto lygos ir turnyrai

Yra įvairių tipų žaidimų turnyrai. Taisyklės ir formatai labai skiriasi, tačiau atitinkamos DNR iš esmės išlieka identiškos. Kiekvienas turnyras skirtas pritraukti tam tikrą minią ir suteikti unikalią patirtį žaidėjams, sirgaliams ir net lažybininkams.

Nesvarbu, ar tai vietinė armatūros esporto lyga, ar profesionalus turnyras, esporto renginiai gali trukti kelias valandas ar kelias dienas, priklausomai nuo žaidimo pobūdžio. Turnyruose paprastai naudojama nesudėtinga sistema, pagal kurią žaidėjai ar komandos žengia į priekį po kiekvienos pergalės, kol nustatomas nugalėtojas.

Kokie yra populiariausi esport turnyrai? Tie, kurie lažinasi žaidimų turnyruose, dažnai stebisi, kaip pastaraisiais metais tapo vaizdo žaidimų varžybos, ypač tos, kurios ilgą laiką nekreipia dėmesio.

Sėkmę realizavo esportiniai žaidimai daugiausia įkvėpė pagrindiniai čempionatai ir su jais susiję didžiuliai laimėjimai. Nepaisant to, čia yra keletas populiariausių esporto renginių pagal žiūrovų skaičių ir prizinį fondą.

Tarptautinė – Dota 2

„International“ neabejotinai yra vienas didžiausių elektroninių žaidimų turnyrų tiek prizinio fondo, tiek žiūrovų skaičiaus atžvilgiu. Tarptautinė turi visas savybes kaip vienas didžiausių esporto čempionatų.

Priglobia Valve, savininkai ir kūrėjai Dota 2 žaidimas, šis 18 komandų turnyras išlaikė savo populiarumą aukščiausiu lygiu nuo 2013 m. „International“ yra turnyras su tik kvietimu, kuriame žaidėjai turi kovoti regioniniuose turnyruose arba „Dota Pro Circuit“, kad galėtų gauti kvietimą -aukštyn.

Statistica.com duomenimis, šis čempionatas 2018/2019 metų sezone sumokėjo beprotiškus 34 mln. Deja, po COVID-19 pandemijos 2020 m. sezonas nepasitvirtino. 2021 m. prizinis fondas viršija 40 mln.

CS: GO pagrindinis čempionatas

The Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) Čempionatas neabejotinai yra populiariausias ir didžiausias CS: GO turnyras. Šiame renginyje dėl pagrindinio prizo kovos 24 komandos. „Team Astralis“ yra šio žaidimų renginio aktualijos, laimėjusios paskutinius tris čempionatus. Per pastaruosius penkerius metus turnyro prizinis fondas buvo 1 mln. Tačiau 2021 m. čempionate prizinis fondas padvigubėjo iki 2 000 000 USD.

League of Legends pasaulio čempionatas

Legendų lygos (LoL) pasaulio čempionatas buvo pradėtas 2011 m. ir neabejotinai yra vienas svarbiausių esporto renginių po saule. Kaip ir International, jį valdo Riot Games, kuris laimėjo žaidimą. Šis turnyras neabejotinai didžiausias ir populiariausias Legendų lygos turnyras visame pasaulyje.

Šis turnyras ypač žinomas dėl savo intensyvių ir dramatiškų rungtynių, o varžybos suteikia emocijų tiek žaidėjams, tiek gerbėjams. LoL pasaulio čempionatas yra keletas geriausių LoL žaidėjų, atrinktų iš regioninių konkursų. Neseniai pasibaigusių 2021 m. čempionatų Islandijoje nugalėtojas parsivežė 2 225 000. Šių metų prizų fondas yra toks pat kaip ir pernai, tačiau paskirstymas dar nepaskelbtas.

Overwatch pasaulio taurė (OWWC)

OWWC yra kasmetinis esporto turnyras, organizuojamas Blizzard Entertainment, Overwatchkūrėjas. Šis renginys prasideda stilingai, o „Blizzard“ išrenka stipriausias 24 komandas visame pasaulyje pagal jų vidutinį įgūdžių įvertinimą. Tada visos šalys suskirstomos į grupes, kuriose prasideda konkursas.

Šis žaidimas turi didžiulį patrauklumą. Čia yra spyris, sirgaliams suteikiama reta galimybė pasirinkti atitinkamos komandos trenerius. Gerbėjų dalyvavimas renkantis sudėtį neabejotinai yra puikus būdas įtraukti gerbėjų bazę į renginį.

Anksčiau ši lyga pritraukdavo daugiau nei 300 000 žiūrovų. Kalbant apie prizinį fondą, JAV komanda laimėjo 2019 m. renginį ir atsiėmė 90 000 USD. 2022 m. pasaulio čempionatas numatytas 2022 m. lapkritį, tačiau prizinis fondas dar oficialiai paskelbtas.

Kiti dideli esporto renginiai

FIFAe pasaulio taurė

FIFA yra labai populiarus vaizdo žaidimas ir vienas perkamiausių visų laikų žaidimų. Neseniai padaryta išvada FIFA 21 iššūkis yra žiūrimiausias EA įvykis, kurio bendras žiūrėjimo laikas yra milijonas valandų. Visos „EA Sport“ serijos yra pagrindinio renginio – FIFAe pasaulio čempionato – kulminacija, kurioje dalyvauja 32 geriausi žaidėjai iš viso pasaulio, kovojantys dėl 500 000 USD prizinio fondo.

Call of Duty (CoD) lyga

The CoD lyga neabejotinai yra Call of Dugamingrts žaidimų viršūnė. Nors buvo surengti keli CoD turnyrai, CoD lyga yra palyginti nauja, įkurta 2020 m. Šis vaizdo žaidimų renginys vyksta kelis mėnesius, jame dalyvauja sWorld's the World's the best esports žaidėjai. 2021 m. CoD serijoje buvo pasiūlytas didžiulis 5 milijonų dolerių prizinis fondas, o atkrintamųjų varžybų čempionas skyrė 1,2 milijono dolerių.

Pasaulinis PUBG čempionatas

The Pasaulinis PUBG čempionatas yra didžiausias įvykis PUBG eSports kalendoriuje. Į šį tarptautinį turnyrą kviečiamos geriausios Pasaulio PUBG komandos. 2021 m. serija buvo surengta Pietų Korėjoje ir ją laimėjo kinų „NewHappy“ komanda, laimėjusi 1,3 mln. Pažymėtina, kad bendras konkurso prizas siekė šiek tiek daugiau nei 2 mln.

Elektronikos sporto lyga

The Elektroninė sporto lyga (ESL) yra skirtingų esporto komandų konglomeratas, priklausantis ir veikiantis tuo pačiu pavadinimu. Turnyras žaidžiamas keturiuose pagrindiniuose divizionuose, įskaitant:

 • ESL Play
 • ESL nacionalinis čempionatas: kvalifikacinis turnyras apribotas geografinėmis vietomis
 • ESL Pro Tour: trasos renginys su trimis pavadinimais (CS: GO, Warcraft III ir StraCraft II)
 • ESL vienas

Iš visų ESL turnyrų ESL One Series prizas yra didžiausias – daugiau nei 12,5 mln.

Geriausi žaidėjai ir komandos

Kurie yra geriausios esporto komandos ir žaidėjai pasaulyje? Kokios yra geriausios komandos? Prieš dešimtmetį atsakymas į bet kurį iš šių klausimų galėjo būti tolimos svajonės. Per pastaruosius kelerius metus kai kuriems žaidėjams ir komandoms pavyko atsistoti tarp minios.

Žaidėjai

Bėgant metams daugelis žaidėjų uždirbo milijonus laimėdami didžiausius esporto turnyrus ir renginius. Įdomu tai, kad kai kurie išliko nuoseklūs bėgant metams. Štai keletas geriausių vaizdo žaidimų žaidėjų visame pasaulyje.

 • Faker: Tikrasis vardas, Lee, Sang Hyeok, yra labiausiai apdovanotas eSporto žaidėjas, nes yra vienas iš dviejų žmonių, laimėjusių LoL pasaulio čempionatą. Jis taip pat yra laimėjęs kai kuriuos profesionalius titulus, įskaitant 2014 m. Paryžiaus Visų žvaigždžių turnyrą, 2016 m. ir 2017 m. Vidurio sezono kvietimus ir 2015 m. IEM pasaulio čempionatą.
 • GetT_TEISINGA – Tikrasis vardas Christopheris Alesundas yra laikomas geriausiu CS: GO žaidėju, kuris puošia žaidimą, tarptautiniuose žaidimų turnyruose užėmęs daugybę geriausių vietų.

Tarp kitų išskirtinių žaidėjų yra: Blykstė (Lee, Young Ho) ir pirmas (Patrikas Lindbergas)

Komandos

Kai kurios komandos per daugelį metų buvo puikios komandinėse sporto šakose. Štai keletas labiausiai papuoštų eSporto komandų pasaulyje.

 • Virtus.pro
 • Fnatic
 • Blogieji genijai
 • OG
 • Komandos skystis
 • Astralis

Kaip ir kur lažintis dėl esporto turnyro

Kaip galiu lažintis dėl esporto?

Šis klausimas dažnai iškyla. Nors ir yra tam tikrų skirtumų tarp esporto ir tradicinių sporto šakų, lažybose nėra daug skirtumų. Kaip ir sporto lažybose, žinios apie turnyrą yra labai svarbios priimant pagrįstus sprendimus.

Bet kuris lažybininkas turėtų pradėti nuo žaidimo supratimo, prieš pradėdamas tyrinėti žanrą ar turnyrą. Žaidėjai turi pradėti nuo susipažinimo su žaidėjais, komandomis ir žaidimo pobūdžiu. Lažybos neturėtų būti sudėtingos. eSporto lažybų prielaida yra paprasta: išsirinkite komandą ar žaidėją, turinčią didžiausią šansą laimėti rungtynes ar renginį, ir nuspręskite, kuris koeficientas yra geriausias.

Kur lažintis dėl esporto?

Kadangi daugelis lažybų agentūrų šiandien skelbia vaizdo žaidimų įvykius, eSporto gerbėjai nuolatos ieško geriausios esporto lažybų svetainės. Kiekvienas lažybininkas tam tikra prasme yra unikalus.

Prieš mėgaudamiesi viliojančiomis paskatomis ir nemokamų pinigų pasiūlymais, žaidėjai taip pat turėtų įsigilinti į įvairius veiksnius, tokius kaip licencijavimo būsena, reputacija, mokėjimo būdai, el. žaidimų turnyrų aprėptis ir lažybų rinkų įvairovė. Iš esmės geriausios internetinės el. sporto lažybų svetainės turėtų būti tos, kurios visapusiškai tenkina žaidėjų poreikius.

About the author
Eglė Valaitytė
Eglė Valaitytė
Apie

Eglė Valaitytė, technologijomis besidominti lietuvaitė su dideliu aistrai tiešsaistes žaidimams, tapo viena iš lyderių tiešsaistes kazino lokalizacijos srityje. Sujungdama tautinį didžiavimąsi ir greitai besivystančią skaitmeninę kazino sritį, Eglė sieja tradicinę Lietuvą su sparčiai augančia tiešsaistes žaidimų pramone.

Send email
More posts by Eglė Valaitytė