Jei domitės esportu, galbūt pastebėjote trenerio skelbimą universitete arba mažesnėje masinėje organizacijoje. Jums gali kilti klausimas: „Kas yra esporto treneriai arba esporto instruktavimas ir kodėl jie tokie svarbūs žaidimų pramonei?
Sėkminga esporto komanda turi specialų trenerį, kuris padeda strateguoti, įvertinti priešpriešą, kurti komandos vienybę, kelti moralę, vadovauti atskiriems žaidėjams ir laimėti turnyrus. Siekdami maksimalių rezultatų, esporto treneriai bendradarbiauja su esporto vadovais ir esporto analitikais.
Treniruotė esporto srityje apima žinių suteikimą, strategijų kūrimą ir žaidėjų sanglaudos skatinimą. Kaip komanda, jie turi tobulinti savo bendravimo, žaidimo įgūdžius ir gebėjimą atsikratyti asmeninių problemų ir sutelkti dėmesį į komandą. Jie turi reguliariai daryti dalykus, kad sustiprintų tarpusavio ryšius.
Čia aptarsime, ar esporto trenerio darbai jums tinka, ar ne, taip pat tikslias esporto trenerio pareigas, kaip tos pareigos gali keistis priklausomai nuo komandos dydžio, treniruojamo žaidimo tipo, ir kiti veiksniai.
eSporte treneris daugiausia dėmesio skiria komandai, o ne atskiriems žaidėjams, kaip tai būtų daroma įprastam vadovui. Sėkmę lems padidėję sportininkų pajėgumai aikštėje ir nesportinio streso, pvz., fizinių problemų ir emocinės naštos, pašalinimas.
Esporto treneris yra atsakingas už šias pareigas:
Tai gana detalus eSporto trenerių pareigų aprašymas, tačiau svarbu atsiminti, kad trenerio darbo krūvis gali padidėti arba sumažėti, priklausomai nuo klubo vykdomo verslo apimties.
Čia paaiškinsime, ką eSporto treneriai daro, kad juos paaiškintų.
Kaip treneris turėtumėte siekti maksimalaus pergalės procento. Tokiu būdu laimi visi – klubai ir žaidėjai. Todėl vienas iš geriausių būdų, kaip pasiekti šį tikslą, yra įtraukti aukščiausios klasės įgulą su puikiomis strategijomis.
Kaip pavyzdį paimkite populiariąją MMORPG League of Legends. Yra daugiau nei 150 žaidžiamų personažų, 180 įrangos dalių, penki žaidėjų vaidmenys, penki runų maršrutai, daugiau nei 55 000 runų permutacijų ir žaidimo atnaujinimai kas dvi savaites, kartu su nauju arba atnaujintu čempionu kas mėnesį. Reikia daug galvoti apie strategiją, kai reikia nuspręsti dėl simbolių, runų ir statinių.
Be to, yra pilka zona. Kiekvienas žaidimo aspektas, nuo išrinktų čempionų iki pagamintų daiktų iki runų, turi būti pakankamai lankstus, kad prisitaikytų prie kitos pusės sugebėjimų, žaidėjo įgūdžių ir žaidimo aplinkybių. Pavyzdžiui, jei kitai komandai trūksta pagrindinio čempiono, galinčio padaryti magišką žalą, mūsų komanda gali pasirinkti išbėgti tris tankų čempionus ir pakeisti savo sudėtį, kad pagerintų fizinės žalos nepaisymą (vadinamą šarvais).
Tai labai paprastas pavyzdys, kaip žaidėjai gali pritaikyti žaidimo mechaniką. Kiekvieno žaidėjo galimi veiksmai didesnės strategijos kontekste yra dar vienas komponentas. Pagrindinis tokių žaidimų kaip Counter-Strike: Global Offensive ir Valorant dėmesys skiriamas šiam mechanikui.
Naudokite Valorant žemėlapį Haven kaip pavyzdį ir sutelkite dėmesį į puolimo pusę. Pagrindiniai komandų skiriamieji veiksniai, išskyrus žaidėjų kompetenciją, yra veikėjai, kuriuos jie pasirenka žaisti, įsigyjami ginklai ir šių veiksnių vaidmuo bendroje komandos strategijoje.
Tokiame žaidime kaip „Valorant“ jiems lemta žlugti, jei komanda netaikys protingos strategijos. Įgyvendinti šį planą tenka treneriui, nes jie mažiau emociškai investuoja į žaidimą nei žaidėjai ir mato bendrą vaizdą.
Paprasčiau tariant, žaidėjo sėkmė šiame žaidime yra tiesiogiai proporcinga jo žaidimui. Tai abipusiai naudinga situacija: kuo daugiau jie pasiekia, tuo daugiau žmonių įsijungia ir tuo daugiau pinigų uždirba.
Treneris dažnai organizuos grumtynes ar grumtynes, kad padėtų žaidėjams tobulėti. Norint išbandyti naujas taktikas ir planus žaidimo aplinkoje be tikros konkurencijos spaudimo, keliose sporto šakose organizuojamos parodomosios rungtynės su panašios kokybės komandomis. Šių konkursų rezultatams dažnai nėra jokios įtakos.
Vienas įspėjimas, susijęs su pykčiais, yra tas, kad kita pusė gali numatyti ir pasiruošti jūsų planui, jei jį naudosite.
Trenerio pareiga yra palengvinti efektyvų komandos narių bendravimą. Komandos formavimo pratimai, dėmesio kreipimas į tai, kada kitaip tylus žaidėjas turi kalbėti, bei tarp žaidėjų besivystančios įtampos pripažinimas ir jų pašalinimas prieš joms dar nepaaškant – visa tai yra veiksmingos priemonės šiam tikslui pasiekti.
Tai labai svarbu konkuruojančioms komandoms ir turnyro dalyviams. Skirtingai nei grumtynėse, tikruose žaidimuose statymas yra daug didesnis, o rezultatai dažnai tiesiogiai veikia įmonių, kurios apmoka žaidėjų ir trenerio sąskaitas, IG.
Jei komanda negalės tinkamai pasirodyti šiose rungtynėse, treneris gali būti atleistas, žaidėjai gali netekti starto pozicijų, o orgai gali sumažinti atlyginimus. Treneris privalo užtikrinti, kad dėl šių paslydimų žaidėjai neatmestų sunkaus darbo.
Kaip ir bet kuriame kitame versle, profesionalios esporto organizacijos turi užtikrinti, kad iš savo investicijų uždirbs pelną. Tai būtų ilgesnio termino investicijos ir numatoma finansinė nauda verslui.
Natūralu, kad kaip esporto treneris norėtumėte, kad jūsų žaidėjai varžybose parodytų geriausią savo pasirodymą, kad gautų kuo daugiau dėmesio. Tačiau treneris retkarčiais pataria per kelias varžybas, kuriose dalyvaus esporto būrys. Aukščiausio lygio komanda neturėtų švaistyti laiko ir pinigų dalyvaudama žemesnio lygio varžybose, kai gali treniruotis aukštesnio lygio varžybose.
Arba komanda mainais gaus teigiamą reklamą, kuri ilgainiui įgaus tylų, bet reikšmingą pranašumą šioje srityje. Tai gali būti labdaros renginys, kuriame žaidėjai gali atnešti aukas savo pasirinktam tikslui, o komanda sulaukia teigiamos spaudos. Nors už šiuos sprendimus paprastai atsako generalinis direktorius ir komandos vadovybė, į tokius pokalbius gali būti įtrauktas treneris.
Galiausiai eSporto trenerio atlyginimas turi būti pagrįstas nauda, kurią jis suteikia įmonei. Jei to nepadarysime, turėsime atlikti pakeitimus savo komandoje.
Prieš nuspręsdami, ar tęsti esporto instruktavimą, turėtumėte apsvarstyti keletą dalykų. Šioje dalyje greitai išnagrinėsime tuos svarstymus, kad galėtumėte nuspręsti, ar būti treneriu jums tinkamas pasirinkimas.
Labai svarbu, kiek jūs gerbsite kitus žaidėjus. Jei esate žaidėjas ir vertinate visą sunkų žaidėjų įdėtą darbą, gausite tai. Jums gali būti lengviau, jei turite ankstesnės konkurencingo žaidėjo patirties, ypač aukšto lygio.
Tačiau gerbiamas žmogus turi daug papildomų komponentų. Apsvarstykite, ar elgiatės su savo sportininkais pagarbiai, išlaikydami savo kontrolės poziciją. Turite atsilaikyti ir ginti savo poziciją neprarasdami šaltumo ir nesiveldami į dažnas muštynes.
Ar esate pasirengęs apsaugoti savo komandą nuo išorinio pasaulio ir teikti pirmenybę savo žaidėjams? Kaip gerai suvokiate galutinį komandos tikslą ir iššūkius, su kuriais jie susiduria siekdami jo?
Šias savybes turi turėti visi lyderiai, bet ypač visi treneriai. Tradicinių sporto šakų ir esporto treneriai turi rasti pusiausvyrą tarp būti prieinamiems ir pagarbos savo komandai.
Kaip ir tradicinis sporto treneris, eSporto treneris turi gerai išmanyti tiek žaidimo eigą, tiek konkurencinę aplinką. Sunku įsivaizduoti krepšinio trenerį, kuris nesižavi žaidimu. Tas pats pasakytina ir apie esporto trenerius (nors, kaip ir tradiciniame sporte, vadovybė taip nutinka tik kartais).
Dar vienas dalykas, kurio jums reikia, yra susipažinimas su vietine konkurencija. Galėjai žaisti žemesniu lygiu, kad gautum naudos iš to, bet tai padeda. Vietoj to turėtumėte sužinoti viską, ką reikia žinoti apie konkurencinę sceną, įskaitant žaidimo reljefą, nuolat besikeičiančią meta, iššūkius, su kuriais susiduria žaidėjai, ir veiksmus, kurių reikia imtis, kad komandai pavyktų.
Jūsų koučingo efektyvumas ir gebėjimas padėti jūsų komandai pagerės, jei laikysitės nuo antros iki paskutinės pastraipos pateiktų patarimų. Norėdami rasti šios problemos sprendimą, turėsite daug laiko skirti aplinkos pažinimui. Tačiau sunkiai dirbant ir disciplinuotai kiekvienas gali tapti kandidatu į trenerio pareigas.
Galite ginčytis, kad eSporto trenerio darbai yra nauja „tai“ karjera žaidėjams, norintiems užsidirbti užsidirbti darydami tai, kas jiems patinka. Tačiau atminkite, kad turėsite įdėti šiek tiek laiko ir pastangų, kad galėtumėte vadintis esporto treneriu ir imtis el. sporto trenerio pareigų. Tai užima daug laiko ir reikalauja daug darbo. Norint būti puikiu žaidėju, svarbiausia yra specializuotis vienoje veikloje. Stebėti profesionalius žaidėjus ir esporto varžybos, galite daug sužinoti apie žaidimo meta ir kitas detales.
Esporto treneris gali uždirbti nuo 20 000 USD iki 152 000 USD per metus, todėl akivaizdu, kad tai yra perspektyvus profesionalus pasirinkimas. Jei turite tai, ką daro eSporto treneriai, gali būti puikus momentas pradėti esporto trenerio karjerą, jei apie tai galvojate.