Kas yra eSport treneriai ir ką jie veikia?

Eglė Valaitytė
WriterEglė ValaitytėWriter
Fact CheckerTomas NovakFact Checker

Jei domitės esportu, galbūt pastebėjote trenerio skelbimą universitete arba mažesnėje masinėje organizacijoje. Jums gali kilti klausimas: „Kas yra esporto treneriai arba esporto instruktavimas ir kodėl jie tokie svarbūs žaidimų pramonei?

Sėkminga esporto komanda turi specialų trenerį, kuris padeda strateguoti, įvertinti priešpriešą, kurti komandos vienybę, kelti moralę, vadovauti atskiriems žaidėjams ir laimėti turnyrus. Siekdami maksimalių rezultatų, esporto treneriai bendradarbiauja su esporto vadovais ir esporto analitikais.

Kas yra eSport treneriai ir ką jie veikia?

Kas yra eSporto koučingas?

Treniruotė esporto srityje apima patirties suteikimą, kuriant strategijasir žaidėjų sanglaudos skatinimas. Kaip komanda, jie turi tobulinti savo bendravimo, žaidimo įgūdžius ir gebėjimą atsikratyti asmeninių problemų ir sutelkti dėmesį į komandą. Jie turi reguliariai daryti dalykus, kad sustiprintų tarpusavio ryšius.

Čia aptarsime, ar esporto trenerio darbai jums tinka, ar ne, taip pat tikslias esporto trenerio pareigas, kaip tos pareigos gali keistis priklausomai nuo komandos dydžio, treniruojamo žaidimo tipo, ir kiti veiksniai.

eSporto trenerių pareigos

eSporte treneris daugiausia dėmesio skiria komandai, o ne atskiriems žaidėjams, kaip tai būtų daroma įprastam vadovui. Sėkmę lems padidėję sportininkų pajėgumai aikštėje ir nesportinio streso, pvz., fizinių problemų ir emocinės naštos, pašalinimas.

Esporto treneris yra atsakingas už šias pareigas:

  • Nustatykite meta būseną ir naudokite šią informaciją, kad sukurtumėte laimėjimų planus, kurie panaudotų jūsų komandos sugebėjimus.
  • Padidinkite žaidėjų tarpusavio ryšį. Šį tikslą galima pasiekti atliekant komandos formavimo pratimus ir analizuojant žaidimo filmuotą medžiagą, siekiant nustatyti esminius nesusikalbėjimo atvejus.
  • Naudokite įvairius metodus, kad palaikytumėte savo komandos nuotaiką ir suteiktumėte jiems pergalių mąstyseną aikštėje.
  • Susipažinkite su žaidėjo problemomis ir pasiūlykite konsultacijas šiais klausimais, kad jie galėtų sutelkti dėmesį į savo žaidimą nesiblaškydami.
  • Prieš išvykdami į kelionę įsitikinkite, kad komanda turi viską, ko reikia. Nurodo žaidėjų marškinėlius, rėmėjų įrangą ir kitus elementus su komandos logotipu.
  • Organizuokite draugiškas varžybas tarp komandų, kad suteiktumėte joms papildomų galimybių tobulinti savo įgūdžius.
  • Bendradarbiaukite su klubo vadovais, kad nuspręstumėte, kuriuose turnyruose dalyvauti. Jei treneris yra darbuotojas, įsitikinkite, kad žaidėjai, kurių atsistatydinimo prašoma, gavo pakankamai komandos paslaugų, kad būtų užtikrintas jų išvykimas.
  • Jei tokių yra, bendradarbiaukite su komandos analitikais, kad ištirtumėte išsamią žaidimo statistiką ir žaidimo po žaidimo sąskaitas, kad pašalintumėte ryškiausius komandos trūkumus. Komandos analitikas (-iai) taip pat bendradarbiautų su komandos vadovybe, kad ištirtų varžybas ir nustatytų, kaip geriausiai pasiruošti būsimoms rungtynėms.

Tai gana detalus eSporto trenerių pareigų aprašymas, tačiau svarbu atsiminti, kad trenerio darbo krūvis gali padidėti arba sumažėti, priklausomai nuo klubo vykdomo verslo apimties.

Čia paaiškinsime, ką eSporto treneriai daro, kad juos paaiškintų.

Komandos strategijos kūrimas ir analizė

Kaip treneris turėtumėte siekti maksimalaus pergalės procento. Tokiu būdu laimi visi – klubai ir žaidėjai. Todėl vienas iš geriausių būdų, kaip pasiekti šį tikslą, yra įtraukti aukščiausios klasės įgulą su puikiomis strategijomis.

Kaip pavyzdį paimkite populiariąją MMORPG League of Legends. Yra daugiau nei 150 žaidžiamų personažų, 180 įrangos dalių, penki žaidėjų vaidmenys, penki runų maršrutai, daugiau nei 55 000 runų permutacijų ir žaidimo atnaujinimai kas dvi savaites, kartu su nauju arba atnaujintu čempionu kas mėnesį. Reikia daug galvoti apie strategiją, kai reikia nuspręsti dėl simbolių, runų ir statinių.

Be to, yra pilka zona. Kiekvienas žaidimo aspektas, nuo išrinktų čempionų iki pagamintų daiktų iki runų, turi būti pakankamai lankstus, kad prisitaikytų prie kitos pusės sugebėjimų, žaidėjo įgūdžių ir žaidimo aplinkybių. Pavyzdžiui, jei kitai komandai trūksta pagrindinio čempiono, galinčio padaryti magišką žalą, mūsų komanda gali pasirinkti išbėgti tris tankų čempionus ir pakeisti savo sudėtį, kad pagerintų fizinės žalos nepaisymą (vadinamą šarvais).

Tai labai paprastas pavyzdys, kaip žaidėjai gali pritaikyti žaidimo mechaniką. Kiekvieno žaidėjo galimi veiksmai didesnės strategijos kontekste yra dar vienas komponentas. Pagrindinis tokių žaidimų kaip Counter-Strike: Global Offensive ir Valorant dėmesys skiriamas šiam mechanikui.

Naudokite Valorant žemėlapį Haven kaip pavyzdį ir sutelkite dėmesį į puolimo pusę. Pagrindiniai komandų skiriamieji veiksniai, išskyrus žaidėjų kompetenciją, yra veikėjai, kuriuos jie pasirenka žaisti, įsigyjami ginklai ir šių veiksnių vaidmuo bendroje komandos strategijoje.

Tokiame žaidime kaip „Valorant“ jiems lemta žlugti, jei komanda netaikys protingos strategijos. Įgyvendinti šį planą tenka treneriui, nes jie mažiau emociškai investuoja į žaidimą nei žaidėjai ir mato bendrą vaizdą.

Dabartinės komandos stiprybių ugdymas

Paprasčiau tariant, žaidėjo sėkmė šiame žaidime yra tiesiogiai proporcinga jo žaidimui. Tai abipusiai naudinga situacija: kuo daugiau jie pasiekia, tuo daugiau žmonių įsijungia ir tuo daugiau pinigų uždirba.

Treneris dažnai organizuos grumtynes ​​ar grumtynes, kad padėtų žaidėjams tobulėti. Norėdami išbandyti naujas taktikas ir planus žaidimo aplinkoje be tikros konkurencijos spaudimo, keliose sporto šakose siūlomi parodomieji žaidimai prieš panašios kokybės komandas. Šių konkursų rezultatams dažnai nėra jokios įtakos.

Vienas įspėjimas, susijęs su pykčiais, yra tas, kad kita pusė gali numatyti ir pasiruošti jūsų planui, jei jį naudosite.

Trenerio pareiga yra palengvinti efektyvų komandos narių bendravimą. Komandos formavimo pratimai, dėmesio kreipimas į tai, kada kitaip tylus žaidėjas turi kalbėti, bei tarp žaidėjų besivystančios įtampos pripažinimas ir jų pašalinimas prieš joms dar nepaaškant – visa tai yra veiksmingos priemonės šiam tikslui pasiekti.

Komandos požiūris ir koncentracija

Tai labai svarbu konkuruojančioms komandoms ir turnyro dalyviams. Skirtingai nei grumtynėse, tikruose žaidimuose statymas yra daug didesnis, o rezultatai dažnai tiesiogiai veikia įmonių, kurios apmoka žaidėjų ir trenerio sąskaitas, IG.

Jei komanda negalės tinkamai pasirodyti šiose rungtynėse, treneris gali būti atleistas, žaidėjai gali netekti starto pozicijų, o orgai gali sumažinti atlyginimus. Treneris privalo užtikrinti, kad dėl šių paslydimų žaidėjai neatmestų sunkaus darbo.

Geriausiai tarnauja įmonės interesams

Kaip ir bet kuriame kitame versle, profesionalios esporto svetainės turi užtikrinti, kad iš savo investicijų uždirbs pelno. Tai būtų ilgesnio termino investicijos ir numatoma finansinė nauda verslui.

Natūralu, kad kaip esporto treneris norėtumėte, kad jūsų žaidėjai varžybose parodytų geriausią savo pasirodymą, kad gautų kuo daugiau dėmesio. Tačiau treneris retkarčiais pataria per kelias varžybas, kuriose dalyvaus esporto būrys. Aukščiausio lygio komanda neturėtų švaistyti laiko ir pinigų dalyvaudama žemesnio lygio varžybose, kai gali treniruotis aukštesnio lygio varžybose.

Arba komanda mainais gaus teigiamą reklamą, kuri ilgainiui įgaus tylų, bet reikšmingą pranašumą šioje srityje. Tai gali būti labdaros renginys, kuriame žaidėjai gali atnešti aukas savo pasirinktam tikslui, o komanda sulaukia teigiamos spaudos. Nors už šiuos sprendimus paprastai atsako generalinis direktorius ir komandos vadovybė, į tokius pokalbius gali būti įtrauktas treneris.

Galiausiai eSporto trenerio atlyginimas turi būti pagrįstas nauda, ​​kurią jis suteikia įmonei. Jei to nepadarysime, turėsime atlikti pakeitimus savo komandoje.

Image

Ar turėtumėte pradėti ieškoti eSporto trenerių darbų?

Prieš nuspręsdami, ar tęsti esporto instruktavimą, turėtumėte apsvarstyti keletą dalykų. Šioje dalyje greitai išnagrinėsime tuos svarstymus, kad galėtumėte nuspręsti, ar būti treneriu jums tinkamas pasirinkimas.

Įsakyta pagarba

Labai svarbu, kiek jūs gerbsite kitus žaidėjus. Jei esate žaidėjas ir vertinate visą sunkų žaidėjų įdėtą darbą, gausite tai. Jums gali būti lengviau, jei turite ankstesnės konkurencingo žaidėjo patirties, ypač aukšto lygio.

Tačiau gerbiamas žmogus turi daug papildomų komponentų. Apsvarstykite, ar elgiatės su savo sportininkais pagarbiai, išlaikydami savo kontrolės poziciją. Turite atsilaikyti ir apginti savo poziciją neprarasdami šaltumo ir nesiveldami į dažnas muštynes.

Ar esate pasirengęs apsaugoti savo komandą nuo išorinio pasaulio ir teikti pirmenybę savo žaidėjams? Kaip gerai suvokiate galutinį komandos tikslą ir iššūkius, su kuriais jie susiduria siekdami jo?

Šias savybes turi turėti visi lyderiai, bet ypač visi treneriai. Tiek tradicinių, tiek esportų treneriai turi rasti pusiausvyrą tarp būti prieinamiems ir pagarbos savo komandai.

Puikios žaidimų ir konkurencingo žaidimo žinios

Kaip ir tradicinis sporto treneris, eSporto treneris turi gerai išmanyti tiek žaidimo eigą, tiek konkurencinę aplinką. Sunku įsivaizduoti krepšinio trenerį, kuris nesižavi žaidimu. Tas pats pasakytina ir apie esporto trenerius (nors, kaip ir tradiciniame sporte, tai tik kartais būna vadovybė).

Dar vienas dalykas, kurio jums reikia, yra susipažinimas su vietine konkurencija. Galėjai žaisti žemesniu lygiu, kad gautum naudos iš to, bet tai padeda. Vietoj to turėtumėte sužinoti viską, ką reikia žinoti apie konkurencinę sceną, įskaitant žaidimo reljefą, nuolat besikeičiančią meta, iššūkius, su kuriais susiduria žaidėjai, ir veiksmus, kurių reikia imtis, kad komandai pavyktų.

Jūsų koučingo efektyvumas ir gebėjimas padėti jūsų komandai pagerės, jei laikysitės nuo antros iki paskutinės pastraipos pateiktų patarimų. Norėdami rasti šios problemos sprendimą, turėsite daug laiko skirti aplinkos pažinimui. Tačiau sunkiai dirbant ir disciplinuotai kiekvienas gali tapti kandidatu į trenerio pareigas.

Paskutinės mintys

Galite ginčytis, kad eSporto trenerio darbai yra nauja „tai“ karjera žaidėjams, norintiems užsidirbti užsidirbti darydami tai, kas jiems patinka. Tačiau atminkite, kad turėsite įdėti šiek tiek laiko ir pastangų, kad galėtumėte vadintis esporto treneriu ir imtis el. sporto trenerio pareigų. Tai užima daug laiko ir reikalauja daug darbo. Norint būti puikiu žaidėju, svarbiausia yra specializuotis vienoje veikloje. Stebėti profesionalius žaidėjus ir esporto varžybos, galite daug sužinoti apie žaidimo meta ir kitas detales.

Esporto treneris gali uždirbti nuo 20 000 USD iki 152 000 USD per metus, todėl akivaizdu, kad tai yra perspektyvus profesionalus pasirinkimas. Jei turite tai, ką daro eSporto treneriai, gali būti puikus momentas pradėti esporto trenerio karjerą, jei apie tai galvojate.

About the author
Eglė Valaitytė
Eglė Valaitytė
About

Eglė Valaitytė, technologijomis besidominti lietuvaitė su dideliu aistrai tiešsaistes žaidimams, tapo viena iš lyderių tiešsaistes kazino lokalizacijos srityje. Sujungdama tautinį didžiavimąsi ir greitai besivystančią skaitmeninę kazino sritį, Eglė sieja tradicinę Lietuvą su sparčiai augančia tiešsaistes žaidimų pramone.

Send email
More posts by Eglė Valaitytė

Kas tiksliai yra eSporto treneris?

eSports treneris yra profesionalas, kuris vadovauja žaidėjams ir komandoms varžybų žaidimuose, daugiausia dėmesio skiriant strategijoms, įgūdžių tobulinimui ir komandos dinamikai.

Kaip eSporto treneris prisideda prie komandos?

ESporto treneris prisideda prie komandos, analizuodamas žaidimo eigą, kurdamas strategijas, vesdamas treniruotes ir teikdamas psichologinę pagalbą, kad pagerintų bendrą našumą.

Kokie įgūdžiai yra būtini eSporto treneriui?

Esminiai eSporto trenerio įgūdžiai apima gilias žaidimo žinias, strateginį mąstymą, bendravimo įgūdžius, lyderio savybes ir gebėjimą analizuoti bei tobulinti komandos dinamiką.

Ar „eSports“ komandos gali varžytis be trenerio?

Nors eSporto komandos gali konkuruoti be trenerio, jo turėjimas labai padidina jų sėkmės galimybes, nes suteikia strategines gaires, įgūdžių ugdymą ir moralinę paramą.

Kaip tapti eSporto treneriu?

Norint tapti eSporto treneriu, paprastai reikia įgyti didelę atitinkamo žaidimo patirtį, suprasti komandos dinamiką ir ugdyti trenerio įgūdžius per praktiką ir galbūt formalius mokymus.

8 geriausi Esporto lažybų patarimai dėl geresnių šansų

8 geriausi Esporto lažybų patarimai dėl geresnių šansų

Sveiki atvykę į įdomų esporto lažybų pasaulį! Jei esate pradedantysis, šis išsamus vadovas yra pritaikytas jums. Jame gausu praktinių patarimų ir įžvalgų, padėsiančių priimti pagrįstus sprendimus ir pagerinti savo šansus e-sporto lažybose. Prieš pasinerdami, čia yra raginimas veikti: apsilankykite eSportRanker ir peržiūrėkite jų populiariausių rekomenduojamų esporto kazino sąrašą. Ši platforma yra puikus atspirties taškas norint pritaikyti čia įgytas žinias.

Esporto lažybos ir internetiniai kazino žaidimai: aiškus palyginimas

Esporto lažybos ir internetiniai kazino žaidimai: aiškus palyginimas

Šiuolaikinių internetinių lošimų realybė yra ta, kad jie suteikia begalines galimybes. Lošėjai gali labai lengvai lažintis sporto ir kazino žaidimuose. Be to, azartinių lošimų entuziastai visada turės daugiau nei pakankamai. 

Esports ir sporto lažybos: išsamus palyginimas

Esports ir sporto lažybos: išsamus palyginimas

Sveiki atvykę į įdomią lažybų sritį, kur aistra sportui ir esportui susitinka su laukimo ir strategijos jauduliu. Jei esate pradedantysis, žengiantis į šį gyvybingą pasaulį, jūsų laukia šviečianti kelionė. Šis vadovas yra skirtas padėti suprasti niuansus tarp lažybų sporte ir tradicinių sporto lažybų. Tyrinėdami šį vadovą nepamirškite apsilankyti EsportsRanker, kad gautumėte įtraukiančios patirties ir geriausių patarimų šioje srityje. Jų populiariausios svetainės yra puikus atspirties taškas norint pasinerti į veiksmą.

Geriausi eSport lažybų patarimai, skirti CS:GO

Geriausi eSport lažybų patarimai, skirti CS:GO

Ar esate pasirengęs pasinerti į jaudinantį CS:GO lažybų pasaulį? Tai kelionė, žadanti ir įspūdžių, ir iššūkių, puikiai tinkanti visiems, norintiems į savo el. sporto patirtį suteikti papildomo įspūdžio. Nesvarbu, ar esate patyręs žaidėjas, ar naujokas eSporto srityje, šis straipsnis yra išsamus vadovas, kaip atlikti informuotus statymus dėl CS:GO rungtynių. Norėdami pradėti dirbti dešine koja, labai rekomenduoju apsilankyti geriausiai įvertintoje EsportsRanker svetainėje. Tai suteiks jums tvirtą pagrindą ir naujausią informaciją, kad galėtumėte pradėti lažybų kelionę.

Išsamus lažybų dėl Valorant eSports varžybų vadovas

Išsamus lažybų dėl Valorant eSports varžybų vadovas

Naujausias „Riot Games“ pavadinimas „Valorant“ sulaukia daug veiksmo konkurencinių žaidimų grandinėje. Lažybų entuziastai greičiausiai pastebės, kad jiems patinkančio lažybų tarpininko esporto rinkos išaugo, o Valorant greičiausiai bus vienas iš galimų žaidimų.

Kas yra internetinės esporto svetainės ir kodėl verta jose apsilankyti?

Kas yra internetinės esporto svetainės ir kodėl verta jose apsilankyti?

Sveiki atvykę į dinamišką esporto lažybų sritį, kur konkurencinių žaidimų azartas susilieja su strateginių lažybų jauduliu. Kaip pradedantysis, naršantis šiame įspūdingame kraštovaizdyje, esate ant galimybių atverti slenksčio. Esporto lažybos, ypač internetiniuose kazino, įgavo didelį pagreitį ir siūlo unikalų ir patrauklų būdą pasinerti į mėgstamų žaidimų virtualias arenas.

Kas yra „Overwatch“ lažybos: patogus vadovas pradedantiesiems

Kas yra „Overwatch“ lažybos: patogus vadovas pradedantiesiems

Internetinės esporto lažybos turi nemažai iššūkių. Gali būti sunku apibrėžti „Overwatch“ lažybas, nes daug operatorių ir visiems, kuriems reikia suvokti trigerinius taškus įvairiuose žaidimo režimuose ir galimybėmis.

Kokie yra populiariausi Esport pavadinimai Azijoje?

Kokie yra populiariausi Esport pavadinimai Azijoje?

Sveiki atvykę į įdomų Esports pasaulį Azijoje – dinamišką ir jaudinančią visatą, kurioje vaizdo žaidimų žavesys susitinka su strategine lažybų sfera. Jei esate aistringas žaidimams ir trokštate ištirti lažybų galimybes, atėjote į puikią vietą. Esportas nėra tik pramoga; tai besivystantis kraštovaizdis, siūlantis unikalų įsitraukimo ir galimybių derinį tiek patyrusiems lažybininkams, tiek naujokams. Žengdami į šį gyvybingą pasaulį, apsvarstykite galimybę apsilankyti geriausiuose EsportsRanker kazino sąrašuose ir pradėti savo kelionę. Pasiruoškite ir pasinerkite į geriausius esporto titulus, sužaviančius lažytojus visoje Azijoje per 2024!

Kokie yra populiariausi eSporto titulai, dėl kurių turėtumėte lažintis?

Kokie yra populiariausi eSporto titulai, dėl kurių turėtumėte lažintis?

Esporto pasaulis kasdien plečiasi, nes vis daugiau žmonių žiūri ir dalyvauja žaidimuose. Tačiau plečiantis esporto renginiams, sekti naujausias tendencijas prisitaikė kitas verslas. Esporto lažybos ką tik buvo prieinamos lažybų versle, todėl aistringi žaidėjai, žaidėjai ir lažybininkai gali užsidirbti pinigų iš savo mėgstamų įvykių. Jei norite išbandyti savo jėgas lažybose dėl esporto, toliau pateikiamas populiariausių el. sporto šakų sąrašas, kuris šiuo metu yra populiariausias šiame sektoriuje.

Kokios yra geriausios Esporto lažybų premijos?

Kokios yra geriausios Esporto lažybų premijos?

Esporto pramonė vis stiprėja. Kadangi visi rodikliai rodo teigiamą ateitį, ši pramonės šaka sulaukė didžiulio dėmesio iš įvairių sričių, tarp kurių svarbiausia yra internetinių lažybų pramonė.

Kriptovaliutų naudojimo Esporto lažybose privalumai ir trūkumai

Kriptovaliutų naudojimo Esporto lažybose privalumai ir trūkumai

Kriptovaliutos jau kurį laiką skamba daugelio žmonių lūpose. Kuo daugiau žmonių sužino apie šias skaitmenines valiutas, tuo labiau jie entuziastingai jas naudoja verslo ir asmeniniams reikalams. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas geras dalykas, kriptovaliutų lažybos turi savo tamsiąją pusę, ypač naudojant juos eSporto lažyboms. 

„Fortnite“ eSporto lažybų vadovas pradedantiesiems

„Fortnite“ eSporto lažybų vadovas pradedantiesiems

Sveiki atvykę į adrenalino kupiną Fortnite eSports lažybų sritį! Nesvarbu, ar esate žaidimų entuziastas, ar patyręs lažybininkas, šis pradedančiųjų vadovas yra jūsų pasas, leidžiantis suprasti lažybų „Fortnite“ varžybose subtilybes. Nuo žaidėjų statistikos iššifravimo iki strateginių lažybų patarimų – mes jums padėsime. Pasiruošę pagerinti savo žaidimų patirtį? Pasinerkite į mūsų rekomenduojamus kazino variantus eSportsRanker top sąraše – čia laukia Fortnite lažybų jaudulys!