Šalys

Kadangi didžiosiose rinkose visame pasaulyje imamasi sportinių lošimų, elektroniniai lošimai daugelyje sričių išlieka neteisėti. Tiek esportas, tiek sporto lažybos yra panašios lažybų procesu ir koeficientais. Tačiau pagrindinis skirtumas tarp jų yra nepilnamečių dalyvavimas e-sporte. Lažybos dėl esporto tradiciškai daugelyje sričių buvo nelegalios, iš dalies dėl to, kad jauni žaidėjai būriais plūsta į esportą.

Valdymo institucijos nesiryžta leisti lošti bet kokioje sporto šakoje, kurioje dalyvauja nepilnamečiai. Esporto lošimų draudimai paskatino nelegalias rinkas, kuriose dažnai būna susitarimų dėl rungtynių ir nelegalių nepilnamečių lošimų. Vaizdo žaidimai ir toliau traukia jaunus žaidėjus, todėl daugelis savivaldybių ir valstijų vyriausybių nubrėžia ribą prieš lažybų dėl esporto rezultatų legalizavimą.

Teisinės eSporto lažybosTarptautiniai eSporto lošimaiKokios tautos yra eSporte?DUK
Lenkija
pl flag

Lenkija

Esports Lenkijoje turi daug gerbėjų. Kaip ir tikėtasi, eSporto lažybų svetainės Lenkijoje sparčiai populiarėja. Vis daugiau žaidėjų iš šios Vidurio Europos šalies ir eSporto gerbėjų lažinasi konkurencinguose vaizdo žaidimų turnyruose. Vadinasi, lažybų operatoriai skuba paimti „torto gabalėlį“.

Rodyti daugiau
Estija

Žaidėjai paprastai mėgaujasi įvairiomis sporto šakomis ir nori lažintis dėl e-sporto Estijoje įvairių renginių metu. Estijos sporto lažybų svetainių siūlomų sporto renginių įvairovė yra labai svarbi žaidėjams, ieškantiems e-sporto lažybų. Taip pat nuolat auga noras rasti didesnius laimėjimo koeficientus. Žaidėjai renkasi iš įvairių šių žaidimų lažybų galimybių geriausiuose Estijos elektroninio sporto lažybų biuruose.

Rodyti daugiau
Nyderlandai

Nyderlandai yra viena ekonomiškai pažangiausių šalių pasaulyje. Nors šalyje laikomasi griežto požiūrio į azartinius lošimus, jie išlieka labai populiariu laisvalaikio užsiėmimu šalyje. 2021 m. spalį atsivėrus Nyderlandų žaidimų rinkai, daugiau nei šeši milijonai olandų žaidėjų, kurių skaičius nuolat auga, lažinasi aktyviai. Dauguma olandų žaidėjų teikia pirmenybę lažyboms internetu, įskaitant lažybas dėl eSporto.

Rodyti daugiau
Suomija

Lažybos ir apskritai azartiniai lošimai Suomijoje buvo populiarūs dešimtmečius. Net kai buvo griežtesni lošimo draudimai, suomiai keliaudavo į Švediją pasimėgauti lažybų įspūdžiais. Nuo tada lažybos buvo įteisintos ir atsirado daugiau sporto lažybų galimybių.

Rodyti daugiau
Jungtinė Karalystė

Esporto entuziastai pasitelkia sąmojį ir kruopštumą, norėdami lošti dėl laimėtojų JK lažybų veiksmuose. Lažybos dėl esporto Jungtinėje Karalystėje (JK) yra ne tik teisėtos; jis yra labai populiarus tarp sporto gerbėjų. Tiesą sakant, kai kurie didžiausi žaidimų pramonės prekės ženklai sparčiai auga, nes JK lažybose esportas plečiasi ir populiarėja.

Rodyti daugiau
Rusija

Esporto lažybos klesti daugelyje pasaulio šalių. Nors kai kurie nepatyrę žaidėjai vis dar sunkiai suvokia šią azartinių lošimų formą, atrodo, kad dauguma rusų tai įprato dėl ilgametės praktikos.

Rodyti daugiau
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
LocaliserEglė ValaitytėLocaliser
Teisinės eSporto lažybos

Teisinės eSporto lažybos

Lažybininkai gali legaliai lažintis dėl esporto lažybų patvirtintuose sporto lažybose tam tikrame regione asmuo stato statymus. Kaip ir sportas, esportas turi aukšto lygio turnyrus ir rungtynes ištisus metus. Beprotiškas populiarumas skatina sparčiai augti esporto rinką, kuri, kaip tikimasi, per ateinantį dešimtmetį pralenks filmų rinkos pajamas.

Dėl šios priežasties daugiau lažybų lažybų dėl esporto nei bet kada anksčiau. Dėl nepilnamečių dalyvavimo e-sporte valstijų ir nacionalinės vyriausybės ieško būdų, kaip užkirsti kelią nepilnamečių lošimams, susijusiems su lošimais.

JAV kai kuriose valstijose, pvz., Nevada ir Naujasis Džersis, leidžiama e-sporto lažybas. Tačiau kitos valstijos, pavyzdžiui, Indiana, priėmė įstatymus, draudžiančius esporto lažybas, net kaip sporto lažybos leidziama. Kai kurie esporto lažybininkai imasi lažybų atviroje jūroje naudodami internetines sporto lažybas.

Svarbu, kad lošėjai ištirtų ir suprastų esporto lažybų įstatymus, kad išvengtų vietinių taisyklių pažeidimo.

Nacionaliniai ir tarptautiniai įstatymai dažniausiai taikomi elektroninių lažybų operacijoms, todėl įstatymai, ribojantys individualius lošėjus, nėra tokie aiškūs. Lažybų dėl esporto teisėtumas priklauso nuo vietinių taisyklių, kurios galioja individualioms el. sporto lažyboms ir apsaugo milijonus nepilnamečių, dalyvaujančių žaidimuose visame pasaulyje.

Teisinės eSporto lažybos
Tarptautiniai eSporto lošimai

Tarptautiniai eSporto lošimai

Tačiau Naujajame Džersyje valstija priėmė įstatymo projektą, apribojantį esporto lošimus tarptautinius turnyrus kur žaidėjai dažniausiai yra vyresni nei 18 metų.

Kadangi esportas ir toliau auga, įstatymai, reglamentuojantys lažybas už žaidėjus, rungtynes ir čempionato varžybas, yra sudėtingi. Vietiniai ir nacionaliniai teisės aktai reglamentuoja lošėjo galimybę naudotis teisėtomis lažybų galimybėmis žemėje ir internetu.

Tačiau azartinių lošimų ir esporto sinergija kuria paklausą, o lažybų organizatoriai orientuojasi į esporto lošėjus, tikėdamiesi padidinti pajamas visame pasaulyje. Tiesą sakant, kai kurios sporto lažybos remia esporto komandos pritraukti jaunesnę auditoriją, o būtent to ir siekia išvengti įstatymų leidėjai.

Tarptautiniai eSporto lošimai
Kokios tautos yra eSporte?

Kokios tautos yra eSporte?

Iki 2019 m. Kinija, Ispanija, Kanada, Naujoji Zelandija, Japonija ir Pietų Korėja surengė tarptautinius žaidimų turnyrus. Naujasis Džersis patvirtino vaizdo žaidimų statymus pačiu laiku 2019 m Pasaulio taurės Legendų lyga finalines rungtynes, kurias stebėjo daugiau nei 4 mln. Tarptautiniu mastu vietos valdymo institucijos vertina, kaip priartėti prie esporto lažybų rinkos.

Kai kurie įstatymų leidėjai griežtai prieštarauja jaunimui leisti naudotis lažybų galimybėmis per e-sportą. Kiti žengia gana griežtai, tikėdamiesi pritraukti mokesčių pajamų iš suaugusių lošėjų ir įvesti tam tikrus apribojimus, kad pažabotų jaunimo dalyvavimą lažybose esportuose.

Pasaulio taurės žiūrovai – tarptautinė publika. Didelis esportu besidominčių žiūrovų skaičius lemia esporto lošimus. Tiesą sakant, lažybų tarpininkai taikosi į esporto žaidimų pramonės auditoriją. Prognozuojama, kad iki 2025 metų esporto lažybų rinkos vertė viršys 13 mlrd.

Dauguma vyriausybių meta iššūkį moralei, kai lošia lošimus į esporto dalyvius, kurie istoriškai yra jaunesni. Tačiau, kaip ir sporto rinka, lošimo įstaigos agresyviai ieško būdų, kaip parduoti ir pritraukti naujų lažybų dalyvių. Nuo reklamos internete iki varžybų rėmimo – esporto įmonės ir toliau pritraukia lošėjus ir didina klientų bazę.

Kokios tautos yra eSporte?
DUK

DUK

Kadangi esporto populiarumas ir toliau auga, pasaulinė auditorija ieško būdų, kaip dalyvauti lošiant ar lošiant. Štai keletas atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus.

Ar azartiniai lošimai per esporto rungtynes yra teisėti?

Dar visai neseniai vaizdo žaidimų statymai buvo neteisėti daugelyje pagrindinių rinkų. Esporto azartiniai lošimai yra palyginti nauja. Vyriausybės dabar pradeda reguliuoti esporto lažybas, kad apsaugotų jaunimo žaidėjus, kurie dalyvauja vaizdo žaidimuose esporto varžybose ir turnyruose.

Tačiau kai kurios vietos, valstijos ir nacionalinės valdymo institucijos visame pasaulyje leidžia tam tikromis formomis sportuoti azartinius lošimus. Įstatymai skiriasi priklausomai nuo lažybininko vietos.

Kokie yra eSporto amžiaus apribojimai lošimams?

Istoriškai buvo neteisėta lažintis turnyruose, kuriuose dalyvauja žaidėjai iki 18 metų. Net lažybos paprastai yra apribotos lošėjams, vyresniems nei 18 ar 21 metų, priklausomai nuo lažybininko vietos taisyklių. Tačiau įstatymai vystosi.

Kai kurios sritys leidžia šiek tiek švelniau lažintis dėl rungtynių su jaunesniais dalyviais. Žinoma, yra aktyvi nelegali lažybų rinka, kuri neriboja lažybų pagal amžių. Kad nesilaikytų įstatymų ribų, lošėjas turi ištirti įstatymus, reglamentuojančius e-sporto lažybas jo gyvenamojoje vietoje.

Kur lažybininkas gali legaliai lošti eSporte?

Vietos įstatymai sparčiai vystosi. Geriausia pasiteirauti vietos lošimų komisijoje, kad nustatytų, kurios antžeminės ar internetinės platformos veikia teisėtai.

Kai kurios savivaldybės griežtai draudžia esporto lažybas. Tačiau yra internetinių sporto lažybų, kurios siūlo lošimus visame pasaulyje. Tačiau šios skaitmeninių elektroninių lošimų galimybės gali būti neteisėtos gyventojams vietovėse, kuriose draudžiamas el. sporto lošimas.

DUK