Pasaulio eSporto taurė šiuo metu žinoma kaip Elektroninio sporto pasaulio konvencija (ESWC). Šis tarptautinis konkursas apima keletą eSports, kurie vyksta kasmet. Paprastai nacionalinės atrankos varžybos dažniausiai vyksta komandoms iš viso pasaulio.
Teisę atstovauti savo šalims čempionate įgyja tik atrankos varžybų nugalėtojai. Renginio populiarumas augo palaipsniui, bet stabiliai. Šiuo metu jis pritraukia šimtus tūkstančių internetinių žiūrovų iš viso pasaulio.
ESWC sukūrė prancūzų įmonė Ligarena. Bendrovė anksčiau buvo žinoma dėl mažesnių LAN renginių rengimo tik Prancūzijoje. 2003 m. įmonė nusprendė surengti renginį, prie kurio galėtų prisijungti dalyviai iš viso pasaulio. Tai pažymėjo ESWC gimimą.
Tada įmonė išaugo ir 5005 m. pasikeitė į Game-Services. 2009 m. ji atkūrė kitą įmonę, pavadintą Games-Solution, kuri vėliau įgijo savo prekės ženklo nuosavybės teisę. 2012 metais agentūra „Oxent“, kuri specializuojasi elektroniniame sporte, įsigijo ESWC.
ESWC dalyviai
Pirmajame eSporto pasaulio čempionate, kuris vyko 2003 m., dalyvavo 358 skirtingi dalyviai. Renginyje iš viso dalyvavo 37 šalys, kurios laimėjo 150 000 eurų prizą. Renginyje buvo tik penkios rungtynės. Iki 2006 m. dalyvių skaičius pasiekė 547, atstovaujančius 53 skirtingoms šalims. Prizinis fondas taip pat išaugo iki 400 000 JAV dolerių. Žaidimų skaičius taip pat išaugo iki septynių.
Nuo to laiko ESWC vyksta kiekvienais metais, o dalyvių skaičius kasmet nuolat didėja. Tačiau piniginis prizas svyravo į abi puses, kai kuriais metais fondo prizas buvo mažesnis nei ankstesniais metais. Kai kuriais metais renginio struktūra taip pat pasikeitė, įtraukiant patobulinimus, kurie pagerina žaidėjų ir žiūrovų patirtį.
Žaidimų funkcijos ESWC
2003 m. ESWC varžybose buvo sužaistos tik penkios rungtynės. Tai buvo „Counter-Strike“, „Unreal Tournament“, „Warcraft III“, „Quake 3“ ir „Counter-Strike Female“. 2004 m. į sąrašą buvo įtraukti Painkiller ir Pro Evolution Soccer. Kiekvienais vėlesniais metais taip pat buvo keletas naujų žaidimų.
Gran Turismo 4, Trackmania Nations, Senolių gynyba, Specialiosios pajėgos, FIFA, Need for speed, Guitar Hero, Super Street Fighter, Dota, Shoot Mania Storm, Tekken, Call of Duty, Just Dance ir League of Legends kiti žaidimai, kurie kada nors buvo žaidžiami ESWC.
Kai tik pateikiamos naujesnės žaidimo versijos turnyras buvo išleisti, jie pakeitė senesnes versijas. Pavyzdžiui, 2011 m. FIFA 10 buvo pakeistas FIFA 11, o 2012 m. – FIFA 13. Didžiausias žaidimų skaičius, kada nors rodomas viename renginyje, yra dešimt, 2010 m.
Išskyrus oficialius titulus, turnyras paprastai apima keletą kitų žaidimų. Paprastai beveik visos populiarios el. sporto šakos paprastai žaidžiamos, bet nerodomos kaip pagrindiniai renginiai. Žaidimai skirstomi į kovinius, pirmojo asmens šaudymo žaidimus, kelių žaidėjų internetinių mūšio arenų, lenktynių, sporto, realaus laiko strategijos, trečiojo asmens šaudykles ir kortų žaidimus.
Medal Tally
Šiuo metu Prancūzija turi daugiausiai medalių – 23 aukso, 14 sidabro ir 25 bronzos medalius. Antroje vietoje su 30 medalių yra JAV, trečioje – Švedija ir Pietų Korėja. Iš visų šiame renginyje kada nors dalyvavusių šalių tik 32 šalys laimėjo medalius.